
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Bits | 16 |
| Sampling Rate | 200 ksps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Reference Type | External, Internal |
| Number of Inputs | 1 |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Input Type | Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
Stock: 107
Distributors
pcbx
Unit Price$30.22743
Ext.Price$30.22743
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $30.22743 | $30.22743 |
| 10 | $24.79061 | $247.90610 |
| 25 | $23.51158 | $587.78950 |
| 50 | $22.29854 | $1114.92700 |
| 100 | $21.14827 | $2114.82700 |
